Sprintus - Mokro suchý vysávač CraftiX 50 L, 118015

Kód: 118015
Neohodnotené
Značka: Sprintus
778,80 € 700,92 € 584,10 € bez DPH
Do týždňa
Môžeme doručiť do:
25.7.2024
Možnosti doručenia

Nový certifikovaný bezpečnostný vysávač Sprintus CraftiX 50 L pre triedu prachu L vysáva všade tam, kde vzniká nebezpečný prach. Je ideálnym partnerom, ak pracujete s prachom triedy L, ktorý je mierne nebezpečný pre zdravie. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Nový certifikovaný bezpečnostný vysávač Sprintus pre triedu prachu L vysáva tam, kde vzniká nebezpečný prach. Priamo na elektrickom náradí. A to všetko s automatickým čistením filtra s konštantne vysokou úrovňou sacieho výkonu. Vysávač CraftiX zaistí maximálnu ochranu zdravia užívateľa. Účinné čistenie filtra zaisťuje voľný filter s vysokým sacím výkonom. To vám šetrí čas a peniaze, pretože čistenie filtra prebieha automaticky bez prerušenia sacieho prúdu a napájania, a to aj v prípade extrémneho množstva jemného prachu.

Bezpečnostný vysávač s automatickým čistením filtra CraftiX 50 L je ideálnym partnerom, ak pracujete s prachom triedy L, ktorý je mierne nebezpečný pre zdravie. Vďaka antistatickej príprave je možné pripojiť voliteľnú antistatickú hadicu (118143), aby sa zabránilo elektrostatickým nábojom. Týmto spôsobom je možné predísť nebezpečným iskrám, statickému náboju a usadzovaniu nečistôt v sacej hadici.

PATENTOVANÉ ČISTENIE FILTRA

(1) Narábanie s nebezpečným prachom si vyžaduje inovatívny vývoj produktov. Srdcom CraftiX je patentovaný HEPA 13 filter. 

(2) Pozostáva z dvoch nezávislých filtračných komôr, ktoré sa čistia jedna po druhej. Sací prúd a sací výkon tak zostávajú aj počas čistenia na konštantne vysokej úrovni, čo zaručuje trvalé sanie.

(3) Čistenie filtra sa vykonáva spätným preplachom vzduchu a vďaka patentovanému HEPA filtru zaisťuje, že jemné póry filtra sú zbavené prachu bez zanechania zvyškov. Údržba a čistenie filtra už nie je potrebná a ušetríte čas aj peniaze.

(4) Čistenie filtra prebieha automaticky každých 45 sekúnd. Je tichší ako priemer, a preto je obzvlášť užívateľsky prívetivý.

Výstražné zariadenie a ovládacie prvky

Pri modeloch CraftiX prachovej triedy M je sací výkon monitorovaný výstražným zariadením. Po nastavení najmenšieho použitého priemeru v sacom postroji je užívateľ upozornený akustickým a vizuálnym signálom, ak nie je dosiahnutý požadovaný prietok vzduchu. Tým sa zabráni zvýšenému znečisteniu dýchateľného vzduchu prachom.

Elektrické náradie je možné zapojiť priamo do vysávača vďaka integrovanej zásuvke. Prostredníctvom automatického zapínania a vypínania sa vysávač automaticky spustí alebo zastaví s oneskorením 5 sekúnd.

Vlastnosti:

 

(3) Tlačidlo zapnutia/vypnutia automatického čistenia filtra
(4) Štandardná prevádzka s plynule nastaviteľnou reguláciou výkonu
(5) Automatická prevádzka s pripojeným elektrickým náradím a plynulou reguláciou výkonu
(6) Zásuvka pre elektrické náradie do maximálneho výkonu 2 200 wattov
(7) Prispôsobenie pomocou vytlačeného loga

Prečo používať bezpečnostný vysávač Sprintus CraftiX

Tam, kde sa používa elektrické náradie, často vzniká prach. Nie akýkoľvek druh prachu, ale škodlivé jemné častice. Prach by mal byť absorbovaný tam, kde sa tvorí, priamo na elektrickom náradí.

Presne na to je určený robustný bezpečnostný vysávač Sprintus. Či už na stavbe alebo v dielni, zbiera zdraviu nebezpečný prach pri konštantne vysokej úrovni sacieho výkonu skôr, ako znečistí vzduch. Najmä jemné prachy zostávajú vo vzduchu, ktorý dýchame, dlhý čas a môžu preniknúť hlboko do pľúcneho tkaniva. To môže viesť k astme a iným chronickým pľúcnym ochoreniam. Z tohto dôvodu zákonodarcovia predpisujú aj používanie certifikovaných bezpečnostných vysávačov na stavbách. S bezpečnostným vysávačom CraftiX ochránite užívateľa pred týmito rizikami. Takto možno bez váhania vykonávať pílenie, vŕtanie, rezanie, frézovanie a brúsenie efektívne a bezpečne.

Vaša aplikácia je rozhodujúca

Aký druh bezpečnostného vysávača je vhodný pre vašu aplikáciu? Na túto otázku dávajú odpoveď triedy prachu. Materiály a ich prach sú podľa nich klasifikované a stroje sú certifikované, pretože vysávače spĺňajú zodpovedajúce požiadavky na kontrolu prachu.

Trieda prachu  Maximálna priepustnosť Vhodné pre Dispozícia
L ≤ 1,0% Prach s hodnotami OEL** > 1 mg/m3
Domáci prach, zemina, vápno
-
M < 0,1% Prach s hodnotami OEL** ≥ 0,1 mg/m³
Drevo, poter, základný náter a farba, omietka, cement, betón,
lepidlo na dlaždice, farby, ako sú latexové a olejové farby,
kremeň obsahujúci materiály ako piesok a kamienky
Nízka prašnosť
H < 0,005% Prach s hodnotami OEL** < 0,1 mg/m3
Karcinogénny prach, prach s patogénmi, prach s baktériami
Bez prachu
Požiadavka na azbest  < 0,005% Prach s hodnotami OEL** < 0,1 mg/m3
Azbestový prach
Bez prachu

*podľa normy: IEC / EN 60335-2-69 **limitná hodnota expozície na pracovisku

Prehľad poskytuje informácie o maximálnej priepustnosti certifikovaného vysávača, ako aj o zákonnej limitnej hodnote vystavenia prachu na pracovisku. Prach triedy L je klasifikovaný ako len mierne nebezpečný, prach patriaci do triedy M sa považuje za nebezpečný a prach patriaci do triedy H sa považuje za mimoriadne nebezpečný. Pri likvidácii L-prachov sa nemusia dodržiavať žiadne špeciálne predpisy. M-prach je na druhej strane nutné likvidovať bezprašným spôsobom a H-prach je nutné likvidovať tiež bezprašným spôsobom. V závislosti od triedy prachu sa na bezprašnú likvidáciu odporúča použiť flísové filtračné vrecká (č. položky 102031) alebo špeciálne vrecká na likvidáciu PE (č. položky 118138).

Štandardná výbava:

  • Vákuové trubice z nehrdzavejúcej ocele - 2 x 0,5 m s Ø 38 mm
  • Sacia hadica 5 m s Ø 35 mm
  • Štrbinová hubica
  • Okrúhla hubica Ø 75 mm
  • Hubica na suchú podlahu 450 mm
  • Kartušový filter HEPA 13
  • Flísové filtračné vrecko
  • Gumený sieťový kábel: H07RNF dlhý 10 m
  • Adaptér elektrického náradia Ø 35 mm

Dodatočné parametre

Kategória: Čistiaca technika profesionál
Hmotnosť: 17 kg
Objem nádoby (l): 50
Príkon (W): 1200
Napätie (V): 230
Hladina akustického tlaku (LpA [dB]): 74
Max. sací výkon (mbar): 250
Objemový prietok (l/s): 74
Materiál nádoby: plast
Dĺžka napájacieho kábla (m): 10
Dĺžka hadice Ø 35 (m): 5
Priemer trubice (mm): 38
Rozmery (d x š x v ) (cm): 54 x 39 x 77

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: